RUBRIKA AŠ DALINUOSI GGG ISTORIJA


Šį kartą rubrikoje Aš dalinuosi GGG istorija kalbamės su Kokybės tarnybos vadovu Andriumi Bacevičiumi

 

Profesijos pasirinkimas yra vienas svarbiausių gyvenimo sprendimų. Kokias galimybes svarstėte? 

Rinkdamasis profesiją svarsčiau dvi kryptis – telekomunikacijų ir elektronikos bei informatikos. Kadangi tuo metu telekomunikacijos buvo ant bangos ir labiau prie širdies, tai pasirinkau telekomunikacijas. Galbūt iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad mano įgyta specialybė ir dirbamas darbas yra nesusiję dalykai, bet iš tiesų telekomunikacijose didelis dėmesys yra skiriamas kokybei, matavimams ir mechanikai.

Kaip klostėsi Jūsų karjeros kelias? Kada pradėjote dirbti Giraitės ginkluotės gamykloje?

Šiais metais bus jau 15 metų kaip dirbu Giraitės ginkluotės gamykloje. Tai yra mano antroji darbovietė, pradėjau dirbti dar studijų metais.

Įmonėje veikia kokybės vadybos sistema, atitinkanti ISO 9001 standarto reikalavimus. Ar Jums teko dalyvauti jos diegimo procese, ar tik atnaujinant sertifikavimą? Kiek laiko vidutiniškai truko minėtos sistemos diegimo procesas? Kas kiek laiko atnaujinamas sertifikavimas?

Kokybės vadybos sistema pagal ISO 9001 standartą įmonėje buvo sukurta ir įdiegta 2002 metais, todėl jos diegimo procese dalyvauti neteko. Bet 2015 metais atnaujintas kokybės vadybos standartas – atsirado žymių pokyčių, stiprinant procesinį požiūrį, verslo kontekstą. Pagal naują standarto versiją vadybos sistema buvo atnaujinta 2017 metais, o pats pasiruošimas užtruko 4 mėnesius. Sertifikavimas vykdomas kas trejus metus. 

Įmonėje yra taikoma trijų etapų šovinių kokybės kontrolės sistema. Kokius pagrindinius etapus ji apima? Papasakokite plačiau. 

Pirmame etape tikrinamos iš tiekėjų gautos žaliavos ir tik esant teigiamiems patikros rezultatams žaliavos gali būti panaudotos gamyboje.
Antrasis etapas yra gamybos kontrolė – produktas tikrinamas po kiekvienos operacijos ir tik po patikros gali būti perduotas kitai operacijai. Šis etapas ypatingas dar ir tuo, kad taikoma dviguba kokybės kontrolė.
Trečiasis etapas yra galutinė kontrolė – tikrinamas galutinis produktas – šovinių saugumas ir tam tikri funkciniai parametrai, kad klientas gautų saugų ir kokybišką produktą. Tai yra pats ilgiausias ir sudėtingiausias patikros etapas, tik po jo šoviniai gali būti paleidžiami į rinką.

Stengiatės formuoti ir palaikyti ilgalaikius santykius su klientais, įsiklausyti tiek į jų lūkesčius, tiek į kritiką. Ar dažnai gaunate užklausų kokybės klausimais? Kaip reaguojate į nusiskundimus? 

Užklausų nedaug. Dažniausiai klientai klausia dėl tam tikrų šovinių parametrų, kurie nėra pateikti interneto tinklalapyje ar ant pakuotės. Neseniai gavome užklausą dėl šovinių laikymo laiko ir saugaus jų naudojimo. Visais atvejais reaguojame ir ieškome sprendimo. O nusiskundimų turime labai mažai, daugiau yra teigiamų atsiliepimų.

Kokybės tarnyboje dirba inžinieriai bandytojai, inžinierius metalotyrininkas, kontrolieriai ir ginklininkas. Kokios pagrindinės jų darbo funkcijos?

Pagrindinės funkcijos – žaliavų kontrolė ir bandymai, gaminių kontrolė ir bandymai, matavimo įrangos priežiūra ir šaudmenų apskaita. 

Atliekant užduotis, priimant sprendimus reikalinga tam tikra taktika. Kas Jums priimtiniau – griežtas planavimas ar lankstumas?

Man priimtiniau yra griežtas planavimas, kadangi ne viskas vyksta taip, kaip suplanuota, tenka prisitaikyti. Svarbiausia yra šių dviejų dalykų pusiausvyra ir atpažinti, kas yra svarbiau. Esama situacijų, kai viskas turi vykti taip, kaip suplanuota, bet yra ir tokių situacijų, kai reikia būti lanksčiam.

Kaip leidžiate laisvalaikį? Ar renkatės pasyvesnį, ar aktyvesnį jo leidimo būdą? Ar mieliau paskaitytumėte, ar rinktumėtės žvejybą? O gal norėtumėte išbandyti ekstremalų sportą?

Šiuo metu į mano akiratį grįžta primiršti dalykai. Dabar laisvalaikį leidžiu gana pasyviai – mieliau renkuosi paskaityti knygą, o žvejyba man ne prie širdies. Skaitymas buvo primirštas užsiėmimas, bet vėl sugrįžo į mano akiratį. O kalbant apie ekstremalų sportą, tai norėčiau išbandyti kopimą uolomis (rock climbing), turbūt teks ir išbandyti.

Jeigu Jūsų paprašytų surengti fotografijos parodą, kokią tematiką rinktumėtės ir kaip skambėtų parodos pavadinimas?

Pasirinkčiau ką nors išskirtinio ir visiškai nesusijusio su darbu. Jeigu jau prakalbom apie ekstremalų sportą, tai galim ir pratęsti. Tai būtų nuotraukų serija įamžinant nuo skardžio (nuo uolos krašto) atsiveriantį vaizdą. Pavadinimas būtų „Krytis“ (Fall).

Ir galiausiai – jeigu kuriam nors naujienų bei žinių portalui turėtumėte pateikti trumpą žinutę, nusakančią įmonės veiklą, kaip ji skambėtų?

Tai mane užauginusi įmonė. Įmonė maža, bet labai įdomi, su ypatinga veiklos specifika, jau 20 metų esanti tarp didžiųjų šios veiklos įmonių.