RUBRIKA AŠ DALINUOSI GGG ISTORIJA

Šiandien rubrikoje Aš dalinuosi GGG istorija kalbiname ilgametę darbuotoją kontrolierę pakuotoją Danguolę Bliujuvienę.

Dėkojame jai už lojalumą įmonei, atsakingą požiūrį ir nuoširdų darbą.

 

Danguole, dirbate gamykloje nuo 2001 m. Kartu su ja augote ir tobulėjote. Papasakokite apie savo darbo kelią Giraitės ginkluotės gamykloje.

Pradžia buvo sunki, bet kartu ir įdomi. Darbas prasidėjo nuo vizualinės kontrolės, vėliau sekė pakavimas. Norint atlikti vizualinę patikros kontrolę reikėjo nemažai sužinoti, tiksliai atpažinti galimus šovinio defektus. Tuo metu šioje srityje buvome naujokai. Tad, kilus dvejonei dėl vieno ar kito šovinio defekto atpažinimo, stabdydavome darbą ir nuodugniai aiškindavomės kartu su meistru technologu bei operatoriumi. 
Laikui bėgant kaupėme žinias, įgūdžius bei patirtį. Ir taip prabėgo beveik 19 metų. Šie gamykloje išdirbti metai palieka šiltus, gražius prisiminimus.

Įmonėje šoviniai yra pakuojami rankiniu būdu. Papasakokite apie šį procesą.

Surinkti šoviniai prie pakavimo linijos atkeliauja dėžėse. Čia jie yra pilami į maitintuvą, iš kurio patenka į vizualinę kontrolę. Po jos šoviniai keliauja ant konvejerio. Konvejeris yra dviejų aukštų. Apatine konvejerio juosta eina šoviniai, o viršutinė juosta skirta jau supakuotoms dėžutėms dėti. Ant apatinio konvejerio yra padaryti atsidarantys tarpai (vadinamieji varteliai). Tuomet pakuotoja į savo dėžutę prisipildo šovinių ir toliau siunčia kolegei. Iš šios dėžutės šoviniai dedami į kartonines pirkėjui skirtas dėžutes. Taip supakuotos dėžutės dedamos ant viršutinės konvejerio juostos ir siunčiamos svorio kontrolei. Už tai atsakingas darbuotojas jas pasveria ir deda į metalines arba kartonines dėžes, skirtas transportuoti. Vėliau šios dėžės konvejerio juosta nukeliauja į paletavimą. Paletės surišamos, sutvirtinamos ir išvežamos į sandėlį.

Ar dirbant pasitaiko stresinių situacijų?

Taip, žinoma, pasitaiko. Bet stengiuosi į viską žiūrėti ramiai. Dažniausiai pavyksta.

Dirbdama atliekate nemažai pasikartojančių judesių. Ar susiduriate su profesiniu monotoniškumu? Jei taip, kaip jį paįvairinate?

Su monotoniškumu tikrai susiduriame. Jam išsklaidyti turime dvi poilsio pertraukėles ir pietų pertrauką. Jų metu pabendraujame su kolegėmis, pasidalijame įspūdžiais, apsikeičiame patiekalų receptais. O kartais tiesiog norisi tyliai, ramiai pasėdėti ir pailsėjus vėl kibti į darbą.

Kaip manote, ar įmonei reikėtų diegti automatinę šovinių pakavimo liniją? Kokie būtų jos privalumai, o gal atvirkščiai – trūkumai?

Dėl automatinės šovinių pakavimo linijos įdiegimo man sunku atsakyti. Manau, reikėtų tikslių skaičiavimų. Na, bet įsivaizduokime, kad tokia linija įdiegta. Laikui bėgant įrengimai dėvisi, į juos reikia investuoti, o pakuotojų rankos dirba be gedimų ir detalių keitimo.

Atsižvelgdama į kliento poreikius, Giraitės ginkluotės gamykla gali pasiūlyti ne vieną karinei bei civilinei rinkai skirtų šovinių pakavimo galimybę. Kokių sunkumų patiriate taikydami skirtingus pakavimo būdus? Papasakokite plačiau.

Taip, įmonė siūlo įvairių pakavimo būdų, pasižymi lankstumu ir dėmesiu kliento poreikiams. 
Dažniausiai pakuojame į kartonines dėžutes, kartais atliekame šovinių surinkimą į subyrančias juostas bei  šovinių surinkimą į apkabas. Visi pakavimo variantai reikalauja atidumo bei kruopštumo, atliekant pakavimo operaciją vadovaujamasi techniniuose dokumentuose nurodytais reikalavimais. Taikant šiuos būdus reikia ir jėgos, rankoms tenka nemažas krūvis. Surenkant šovinius į  apkabas, šoviniai yra įstumiami į  metalinės apkabos bėgelius. Sukomplektavus 10 vnt. šovinių į apkabą auselės esančios jos pradžioje ir pabaigoje užlenkiamos 90 laipsniu kampu. Surenkant šovinius į subyrančias šovinių juostas naudojami nareliai. 

Visos šiuo metu įmonėje dirbančios pakuotojos yra moterys. Kaip manote, kodėl vyrai nepretenduoja į šią darbo vietą?

Taip, mūsų pakuotojų kolektyvas yra moteriškas. Darbas prie konvejerio, sėdimas, nėra fiziškai sudėtingas, reikalauja atidumo, kruopštumo, kantrybės. Galbūt todėl...

Moteris ir užtaisytas ginklas. Kokias asociacijas Jums sukelia toks vaizdinys? Ar esate kada iššovusi iš ginklo? Kokie jausmai tuomet užplūdo?

Dar prieš kelerius metus man atrodė, kad moteris su ginklu yra kažkas nesuderinamo. Bet gyvenimas eina į priekį, tad ir požiūris keičiasi. Moteris su ginklu yra tvirta, stipri, žinanti, ko nori, pasitikinti savimi.
Pati esu kelis kartus šovusi į taikinį. Užplūdo neapsakomas jausmas. Tiesiog „pagauni azartą“, norisi dar ir dar kartą tai pakartoti. Įdomi patirtis!

Kokie Jūsų pomėgiai? Kaip leidžiate laisvalaikį?

Pomėgiai įvairūs, visko po truputį. Patinka skaityti, žiūrėti filmus, megzti, siūti. Mėgstu keliauti, o turėdama galimybę laiką leidžiu kaime.

Ir galiausiai – jeigu kuriam nors naujienų bei žinių portalui turėtumėte pateikti trumpą žinutę, nusakančią įmonės veiklą, kaip ji skambėtų?

GGG – tiksliai į dešimtuką!