RUBRIKA AŠ DALINUOSI GGG ISTORIJA

Šį kartą rubrikoje Aš dalinuosi GGG istorija kalbamės su operatoriumi-derintoju Herbertu Romeika

 

Herbertai, prie GGG kolektyvo prisijungėte 2007 metais. Operatoriaus-derintojo pareigas einate jau 13 metų. Turbūt sutiksite, kad šios pareigos labai dinamiškos. O ar yra vietos kūrybai?

Žinoma, darbas labai dinamiškas. Kūrybai vietos visada yra. Turėjau nemažai mokinių, kurių kiekvienas sugalvoja ką nors naujo, kaip paspartinti darbą.

Kaip, jūsų akimis, keitėsi įmonė per 13 darbo metų? Esate lojalus kompanijai. Kas jus motyvuoja?

Per 13 metų įmonė pasikeitė neatpažįstamai gerąja prasme. Vadovaujant dabartiniam direktoriui Aleksandrui Nikonovui GGG tapo moderniai veikiančia įmone, kurioje dirbu labai noriai. 
Vadovavimas demokratiškas. Darbinė atmosfera labai draugiška, jaučiamės reikalingi gamyklai ir visuomenei.

Prižiūrite, remontuojate ne vieną kulkų gamybos įrenginį. Kokie tai įrenginiai ir kokias funkcijas jie atlieka?

Kulkos yra pagaminamos šaltojo štampavimo presu. Tam, kad jos įgautų prekinę išvaizdą, turi būti apdirbamos (poliruojamos, gludinamos, džiovinamos) tam skirtu specialiu kulkų poliravimo įrenginiu. 

Kaip pamatuojate savo darbo rezultatus?

Darbo rezultatai geri, jei pagamintos kulkos atitinka NATO standartus ir mes galime išpildyti gautus užsakymus.

Pakalbėkime apie kulkų gamybos kelią. O jo pradžia, kaip minėjote, prie šaltojo štampavimo preso. Kiek jis atlieka operacijų? Kokie ruošiniai reikalingi norint šiuo įrenginiu gaminti kulkas? Kokios būtinos pagrindinės darbo priemonės?

Kulkų gamybos aparatas vienu smūgiu atlieka 14-a tarpusavyje susijusių operacijų. Tai pats sudėtingiausias įmonės įrenginys. Jį derinant reikia numatyti kelis ėjimus į priekį, visai kaip šachmatuose. Kulka yra pagaminama iš dviejų arba trijų ruošinių – tombako gaubtelių, švino ir plieno šerdžių. Gaubtelis ištempiamas iki reikiamo dydžio, į jį įdedamos šerdys, galai užspaudžiami, užvalcuojami, kulkos kalibruojamos, įrievinamos ir dar kartą galutinai kalibruojamos.
Giraitės ginkluotės gamykla gamina karines M80 ir SS109 NATO šoviniams skirtas kulkas, civiliniams šoviniams skirtas 147gr FMJ, 55 gr FMJ ir 62 gr FMJ kulkas. Civilinei rinkai skirtos kulkos naudojamos sportiniam šaudymui, bet laikomės NATO standartus atitinkančių matavimų. Įvairiais prietaisais nustatomas kulkos bendras ilgis, apvalkalo sienelės storis ir jo nuokrypis, smaigalio forma, aptakiojo žiedo forma, kulkos griovelio vieta, skersmuo. Taip pat nustatomas kulkos smaigalio ir aptakiojo žiedo koncentriškumas ir galiausiai išorinis kulkos skersmuo. Visi matavimai užfiksuojami dokumentaliai. Kiekvienas matavimas turi savo ribas, kurių reikia griežtai laikytis. Paskutinė balistinė patikra vyksta mūsų šaudykloje. Galima naudoti tik visus kokybės keliamus reikalavimus atitinkančią kulką.

Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti jūsų darbą dirbantis žmogus?

Dirbant reikia susikaupti, būti kruopščiam, logiškai mąstyti ir, žinoma, atsiduoti darbui. Dažnai ir namie būdamas galvoju apie darbą, jo sėkmingus momentus ar iškylančias problemas.

Herbertai, įsivaizduokite, kad turite galimybę išbandyti save kitoje srityje. Ką pasirinktumėte?

Visą gyvenimą dirbau su karyba susijusiose srityse. Todėl manau, kad jei leistų sveikata, būčiau kariškis.

Skaitytojui būtų įdomu išgirsti, ką mėgstate veikti lasivalaikiu.

Turiu labai daug pomėgių – visi jie kultūriniai. Vaidinau mėgėjų teatre, šokau, dainavau ir grojau etnografiniame ansamblyje. Vėliau išmokau tapyti paveikslus impresionistiniu stiliumi. Taip pat auginu gėles, prieskonius, daržoves, uogakrūmius ir t.t. Naujausias mano pomėgis – daryti nuotraukas ir dalintis jomis socialiniame tinkle Facebook. Mėgstu fotografuoti architektūrą, gėles, peizažus.

O kokį hobį pasirinktumėte, jeigu jūsų neribotų nei laiko, nei pinigų stoka?

Kurčiau parką pagal K. Monė paveikslus. Žinoma, ir dabar darau, ką galiu. Auginu gėles ir jų sėklas sėju Kauno apylinkėse. Kai sužydi, būna labai smagu.

Yra labai daug gražių sentencijų apie sėkmę. Kaip jūs apibūdintumėte sėkmę?

Tapk laimingas pats savyje ir tada viskas aplinkui klostysis sėkmingai.

Ir galiausiai – jeigu kuriam nors naujienų bei žinių portalui turėtumėte pateikti trumpą žinutę, nusakančią įmonės veiklą, kaip ji skambėtų?

GGG dirba dėl Jūsų ir mūsų laisvės!