RUBRIKA AŠ DALINUOSI GGG ISTORIJA

Šį kartą rubrikoje Aš dalinuosi GGG istorija kalbamės su gamybos meistru Mantu Grigaliūnu, kuris Giraitės ginkluotės gamykloje skaičiuoja jau vienuoliktus darbo metus.
2020 m. prie GGG kolektyvo prisijungė Dainius Ivanauskas, taip pat užimantis gamybos meistro pareigas. Linkime jam didžiausios sėkmės ir gerų darbo rezultatų.

 

Mantai, papasakokite, kaip rinkotės profesiją. Ar buvote tvirtai apsisprendęs, kokiu keliu norite eiti?

Kiek pamenu, nuo pat vaikystės tvirtai žinojau, kad noriu būti verslininkas. Pasirinkau statybos inžinerijos krypties studijas, bet jas pabaigiau 2009 m., per patį finansinės krizės įkarštį, kai labai smarkiai nukentėjo statybų sektorius. Todėl nusprendžiau pasukti kita kryptimi, kuri būtų įdomi, sudėtinga, reta... Taip ir atsiradau vienintelėje tuo metu šaudmenų gamykloje Lietuvoje – GGG. Šiemet paminėjome mano darbo dešimtmetį, per kurį spėjau padirbėti penkiose pareigybėse.

2010 m. buvo pirmieji Jūsų darbo metai Giraitės ginkluotės gamykloje. Augate ir tobulėjate kartu su įmone. Kokius svarbiausius įmonės įvykius išgyvenote?

Galėčiau paminėti, mano akimis, keletą svarbių įvykių. Pirma, įžengėme į civilinę rinką išplėtę asortimentą ir pristatę šauliams naujo dizaino šovinius, sustiprinome puikiai dirbančią rinkodaros komandą, dalyvaujame tarptautinėse parodose, esame daug labiau žinomi ir matomi. Antra, didiname gamybos pajėgumus. Įsigijome labai reikalingos įrangos, su kuria išplėtėme tūtelių gamybos liniją. Tikimės, kad tai ne pabaiga.

Įmonėje darbas organizuojamas dviem pamainomis (rytinė ir popietinė pamainos). Kaip organizuojate darbus, juos paskirstote? Trumpai apibūdinkite savo pareigas.

Darbai prasideda nuo planų, kuriems įgyvendinti reikalingi žmogiškieji ištekliai, medžiagos, darbo priemonės ir t.t. Pagal poreikį darbuotojai suskirstomi į darbo zonas, kiekvienas jų žino dienos tikslą, kurį turi pasiekti. O likusi komandos dalis stengiasi užtikrinti, kad tas tikslas būtų kuo efektyviau pasiektas. 

Naujų darbuotojų mokymas, jų darbo organizavimas yra svarbi Jūsų darbo dalis. Kaip paruošiate naują darbuotoją darbui? Kokie pagrindiniai veiksmai?

Pirmiausia norėčiau paminėti, kad GGG įmonėje įdiegta „Manurhin“ šaudmenų gamybos technologinė įranga yra vienintelė Lietuvoje, todėl kiekvieną priimtą gamybos darbuotoją darbo specifikos moko įmonėje dirbantys darbuotojai. Atrinktas ir priimtas į darbą darbuotojas supažindinamas su darbuotojų saugos ir sveikatos bei gaisrinės saugos instrukcijomis, mokymų programa, integruota vadybos sistema, gamybos technologiniu procesu, pagrindinėmis funkcijomis darbo vietoje, aprūpinamas darbo apsaugos priemonėmis, supažindinamas su komanda ir būsimu mokytoju. Mokytojas supažindina darbuotoją su darbo zonoje esančiais įrenginiais, jų specifika, technologine dokumentacija, perteikia savo sukauptą patirtį ir žinias. Baigus pirminį mokymą, darbuotojas pradeda dirbti savarankiškai prižiūrint gamybos meistrui. Tuo metu darbuotojas mokomas dirbti kuo efektyviau, sprendžiami visi gamybos metu iškylantys klausimai ir problemos. Po šio etapo darbuotojas yra vertinamas atestacijos komisijos ir priimamas sprendimas dėl jo tolesnio darbo įmonėje.

Visos gamybos procese atliekamos operacijos vyksta tam tikrose darbo zonose. Ar galite išskirti kurią nors darbo zoną, su kuria norėtumėte supažindinti skaitytojus?

Visos gamybos proceso operacijos yra individualios ir įdomios, tačiau aš išskirčiau šovinių surinkimą. Tai atspindi praktiškai visos komandos indėlį. Šoviniai surenkami pirotechninėje zonoje, kurioje galioja labai griežti darbų saugos ir priešgaisrinės saugos reikalavimai. Darbo zonoje ištisus metus palaikomas vienodas mikroklimatas. Pats šovinys užtaisomas labai preciziškai, pvz., parako masė matuojama gramo tūkstantųjų dalių tikslumu, o surinktų šovinių sklaidos bandymai atliekami uždaroje 580 m ilgio šaudykloje.

Kokie Jūsų didžiausi iššūkiai? Ar patiriate streso? Jei taip, kaip su juo kovojate?

Didžiausias iššūkis – tai kelias iki užsibrėžto tikslo. Norėtųsi, kad jis kiekvieną kartą būtų kuo trumpesnis. Žinoma, kad stresinių situacijų pasitaiko. Pirmiausia tas situacijas išsprendžiame, o tuomet galima atsipūsti, pvz.,gamtoje, gryname ore. Gamtoje daug gerų idėjų gimsta. Be to, mėgstu sportą ir periodiškai gerai išsimiegoti.

Kokius lūkesčius sau keliate? Kokius konkrečius pokyčius norėtumėte matyti savo komandoje, įmonėje?

Esu be galo reiklus sau ir mane supantiems žmonėms. Labai džiaugiuosi, jei pavyksta sklandžiai pasiekti rezultatą, jei ne, stengiuosi priimti kaip pamoką ir judėti toliau. Kuo mažiau tokių neigiamų pamokų, tuo geriau. Norėčiau, kad įmonė taip pat nesustotų ir judėtų į priekį. Tam, manau, reikalingos investicijos, būtina plėtra.

Žinau, kad labai žavitės stipriais žmonėmis, iškiliomis asmenybėmis. Gal galite įvardyti konkrečias asmenybes, kurios Jus įkvepia, žavi, kuriomis tikite?

Visada yra naudinga pasiklausyti gyvenime daug pasiekusių žmonių, ypač tų, kurie noriai dalijasi savo patirtimi, išgyvenimais, nebijo viešai išsakyti asmeninės nuomonės. Džiaugiuosi, kad vis daugiau ir daugiau tokių iškilių žmonių pasisako. Konkrečių asmenybių nenorėčiau minėti, nes jos visos yra individualios ir jų visų keliai yra skirtingi, todėl ir labai įdomūs.

Ypač domitės sunkiąja karine technika ir mėgstate muziką. Tai labai skirtingos sritys. Gal turite kokią ypatingą transporto priemonę, o gal svajojate tokią įsigyti? Apie kokio žanro muziką mėgstate?

Taip, labai domiuosi karine technika. Daug skaitau apie tankus, jų galimybes kovos lauke.
Kurio nors vieno muzikos žanro išskirti negalėčiau, nes tai priklauso nuo tuo metu vyraujančios nuotaikos, bet labai vertinu kokybiškus, muzikalius kūrinius.

Kokiomis mintimis gyvenate šiandien, kai visi sako, kad pasaulis po COVID-19 pandemijos bus kitoks?
Kaip manote, kokie pokyčiai mūsų visų laukia?

Manau, kad pirmiausia daugeliui žmonių reikėtų daugiau laiko skirti sau, kiek įmanoma labiau rūpintis savo gyvenimo būdu bei sveikata. Kolkas nedrįsčiau prognozuoti būsimų pokyčių, tačiau visa tai, manau, turėtume priimti kaip pamoką ir iš jos pasimokyti.

Ir galiausiai – jeigu kuriam nors naujienų bei žinių portalui turėtumėte pateikti trumpą žinutę, nusakančią įmonės veiklą, kaip ji skambėtų?

Už taiką!