RUBRIKA AŠ DALINUOSI GGG ISTORIJA

 

Šį kartą rubrikoje Aš dalinuosi GGG istorija kalbamės su vyr. technologu Rimvydu Bendaravičiumi.

 

Rimvydai, kas Jus paskatino pasirinkti tokią profesiją? Ar kryptingai nuo vaikystės žinojote, kuo būsite užaugęs?

Man visada patiko skaičiai ir konstravimas, be to, senelis buvo šaltkalvis suvirintojas. Jo įtaka vaikystėje tikriausiai ir lėmė šį pasirinkimą.

Kur prasidėjo Jūsų profesinis kelias? Kuriais metais prisijungėte prie GGG kolektyvo, kokias pareigas užėmėte?

Savo profesinį kelią pradėjau Giraitėje 2007 m. gruodžio 3 d. Pradėjau dirbti inžinieriumi surinkimo technologu. Taip nepastebimai prabėgo beveik 13 metų, galima sakyti, kaip specialistas užaugau kartu su gamykla.

Šiandien dirbate GGG vyr. technologu. Priimant produkto gamybos sprendimus, tariate paskutinį žodį, esate atsakingas už sklandų įrenginių darbą. Trumpai papasakokite apie savo komandos narius.

Kartu su manimi Technologų tarnyboje dirba 9 žmonės: inž. technologas, inž. mechanikas, produkto inžinierius, inž. elektrikas, inž. chemikas technologas, informacinių sistemų specialistas ir trys šaltkalviai-įrankininkai. Visi yra savo srities specialistai, nuo kurių tiesiogiai priklauso sklandus visų technologinių įrenginių ir sistemų darbas, naujų produktų sukūrimas ir perdavimas masinei gamybai, nuolatiniai technologiniai patobulinimai.

Esate labai atsakingas ir pareigingas žmogus. Daugelis kolegų apibūdina Jus kaip labai precizišką žmogų. Ar to paties reikalaujate ir iš kitų žmonių?

Ši savybė turi ir privalumų, ir trūkumų. Mėgstu maksimalizmą ir to reikalauju iš visų man pavaldžių darbuotojų. Manau, kad su manimi dirbti nelengva.

Trumpai papasakokite apie įmonės technologinius procesus. Su kokiais iššūkiais susiduriate?

Visos gamybos procese naudojamos medžiagos yra iš metalo: žalvarinių, tombakinių, plieninių juostų ritiniai ir švininės bei plieninės vielos ritiniai.
Šovinio tūtelės puodukai yra gaminami iš žalvarinės juostos, kulkų gaubteliai iš tombakinės arba tombaku plakiruotos plieninės juostos (priklausomai nuo šovinio kalibro), o iš švininės bei plieninės vielos gaminamos kulkų švininės bei plieninės šerdys.
Įrenginiai dirba automatiniu režimu: iš tūtelės puodukų ištempiamos reikiamo ilgio ir skersmens cilindrinės tūtelės. Vėliau cilindrinė tūtelė yra atkaitinama ir suformuojama – taip gauname reikalingą tūtelės formą: suformuojamas kapsulės lizdas, tūtelės kakliukas bei petukas, iškertama ugniaskylė ir ženklinimo įspaudas tūtelės dugne. Atliekant tekinimo operaciją ištekinamas tūtelių bortelis, nupjaunama reikiamo ilgio tūtelė, atkaitinamas tūtelės kakliukas. Galiausiai surinkimo bare į tūtelę įstatoma kapsulė.
Kulkų švininės ir plieninės šerdys yra suformuojamos šerdžių formavimo įrenginiais. Kulkų surinkimo presu kulka surenkama. Ją sudaro gaubtelis, švininė ir plieninė šerdys. Tūtelės ir šoviniai surenkami specialioje patalpoje, į tūtelę įpilama parako. Po vizualios šovinių patikros pakuojama ir kraunama į paletes.
Dažniausiai vykdome įvairius patobulinimus siekdami sumažinti didžiausią gedimų riziką turinčiuose mazguose, į masinę gamybą perduodant naujai sukurtus produktus, keičiantis technologinėms medžiagoms arba tuomet, kai nebegaminamos tam tikros detalės.

Kokių technologinių sprendimų siekiate per ateinančius penkerius metus?

Per ateinančius penkerius metus norėčiau turėti daugiau įrenginių, padidinti technines matavimo galimybes laboratorijoje, padidinti asortimentą, padvigubinti gamybos našumą, išplėsti šaltkalvių dirbtuvių ir kulkų liniją.

Jūs esate atsakingas už techninės dokumentacijos ruošimą. Gal galite trumpai papasakoti, ką reikia atlikti, norint parengti tinkamą dokumentą?

Sunkus klausimas. Pirmiausia dokumentams paruošti reikia matematiniu tikslumu pasižyminčio žmogaus, suprantančio dokumentų svarbą ir mokančio juos rengti. Gero rezultato niekada nepasieksi neturėdamas teorinių žinių. Geriausių rezultatų pasiekiama, turint tvirtas teorines žinias ir mokant jas pritaikyti praktiškai. Techninio dokumento parengimą žingsniais būtų galima apibūdinti taip: iškeliamas dokumento poreikio klausimas; parengiama pradinė redakcija; atliekamos dokumento korekcijos tarnybos viduje; derinama su kitomis tarnybomis; nagrinėjamos pastabos ir pakartotinai koreguojama; tvirtinama; perduodama registracijai į darbo vietas; dokumentas pristatomas darbo vietose; atsarginės kopijos registruojamos bibliotekoje ir e. bibliotekoje; dirbama pagal dokumento reikalavimus.

Pateikite du klausimus, kuriuos užduotumėte paskutinio kurso studentui (-ei), norinčiam (-iai) prisijungti prie GGG Technologų tarnybos komandos.

Ar nebijai iššūkių?
Kodėl renkiesi GGG?

Kokiu žymiu žmogumi žavitės? Kokiomis mintimis norėtumėte su juo pasidalyti?

Tokio neturiu. Niekada nesižavėjau įžymybėmis. Žmogus, su kuriuo šiame gyvenimo etape galiu pasidalyti mintimis ar sulaukti patarimo vienu ar kitu klausimu, yra mano žmona.

Ir galiausiai – jeigu kuriam nors naujienų bei žinių portalui turėtumėte pateikti trumpą žinutę, nusakančią įmonės veiklą, kaip ji skambėtų?

Visur gerai, bet GGG geriausia!