RUBRIKA AŠ DALINUOSI GGG ISTORIJA

Pristatome rubriką Aš dalinuosi GGG istorija, kurioje savo mintimis dalysis įmonės darbuotojai.
Pirmasis pašnekovas – gamybos vadovas Vytautas Naruševičius.

 

Vytautai, kokia Jūsų profesija ir kas Jus paskatino tokią pasirinkti? Ar kryptingai nuo vaikystės žinojote, kuo būsite užaugęs?

2005 m. Kauno technologijos universitete baigiau mechanikos inžinerijos magistrantūros studijas. Stodamas rinkausi tarp mechanikos inžinerijos ir statybų inžinerijos krypčių studijų, bet prioritetą teikiau pirmajai specialybei, nes įžvelgiau didesnes perspektyvas (laikas parodė, kad neapsirikau). Vaikystėje, turbūt kaip ir daugelis, svajojau būti policininku, gaisrininku, gydytoju. Taigi pasirinkau ne vaikystės svajonių profesiją.

Kada pradėjote savo profesinę karjerą Giraitės ginkluotės gamykloje? Kas lėmė Jūsų pasirinkimą dirbti šioje įmonėje?

Savo profesinę karjerą Giraitės ginkluotės gamykloje pradėjau 2013 m. balandį. Tuo metu kaip tik ieškojau tokio pobūdžio darbo, o GGG kaip tik ieškojo darbuotojo. Pabandžiau, pavyko ir štai jau septyneri metai čia dirbu.

Papasakokite kokią linksmą dirbant GGG nutikusią istoriją, kuri įkvėpė niekada nepasiduoti ir visada ieškoti išeities.

Aš kiekvieną dieną stengiuosi priimti kaip tam tikrą istoriją. Mano užimamos pareigos neleidžia pasiduoti, visada privalau ieškoti išeities iš bet kokios situacijos. Nesakau, kad tai lengva, bet kai esi atsakingas už visą komandą, supranti, kad pasiduoti yra neatsakinga, kad komanda iš tavęs tikrai tikisi ne to.

Gamybos planavimas yra vienas svarbiausių gamybos valdymo etapų. Kiekvienas gamybos procesas prasideda nuo aprūpinimo žaliavomis. Labai svarbūs atsargų valdymo uždaviniai. Su kokiais didžiausiais iššūkiais tenka susidurti?

Vienas iš pagrindinių tikslų – kad gamyba nesustotų dėl žaliavų trūkumo. Atsargas turime valdyti atsakingai, bet kartu turime būti lankstūs su klientais, nes jie yra reiklūs. Kartais būna labai sudėtinga viską suderinti, bet kol kas mums sekasi. Šiuo metu vienas didžiausių iššūkių – žaliavos kokybė. Daugelis įmonių, didindamos gamybos mastą, pamiršta kokybei keliamus reikalavimus. Ypač tai pastebima per paskutinius dvejus metus. Kalbamės su žaliavų tiekėjais ir primename, kad mums žaliavų kokybė yra vienas svarbiausių prioritetų, todėl GGG gaminami produktai yra vieni kokybiškiausių pasaulyje.

Įmonė orientuota į serijinę gamybą. Tam tikro tipo šoviniai yra gaminami partijomis. Kaip reguliuojate kalendorinį gamybos apimčių grafiką?

Pirmiausia yra planuojamas pardavimas. Tada planuojame kiek, kada ir kokio tipo šovinius gaminsime. Toliau, atsižvelgdami į realią situaciją, darome korekcinius veiksmus. Galbūt tai, ką planavome gaminti vėliau, reikia gaminti dabar, arba atvirkščiai. Tiesiog stengiamės būti kiek įmanoma lankstesni, kad patenkintume kiekvieno kliento poreikius.

Šįmet įmonė švenčia 20-uosius gyvavimo metus. Įmonė dirba sėkmingai, eksportas plečiasi į vis daugiau šalių, gamybos proceso organizavimas užtikrina sklandžią produkcijos gamybą. Turbūt dažnas žmogus klausia Jūsų – tai koks gi tas šovinio gimimo kelias? Trumpai apžvelkite šovinių gamybos procesą. Kuri gamybos fazė reikalauja ypatingo atidumo?

Tikra tiesa – tokio klausimo sulaukiu dažnai. Dažnas įsivaizduoja, kad šovinį reikia tiesiog surinkti, tačiau iš tiesų procesas yra gerokai sudėtingesnis. Stengiuosi žmogui viską detaliai paaiškinti. Trumpai tariant, šovinių gamybos proceso etapai yra tokie: šaltas štampavimas, tempimas, formavimas, surinkimas ir pakavimas. Kiekviename etape būtina būti atidžiam ir tiksliam. Tai neatsiejama mūsų darbo dalis. Kai žmonėms pasakai, kokiu tikslumu vyksta gamyba, tai didžioji dauguma lieka sužavėti.

Gamybos vadovas formuoja komandą ir užtikrina sklandų jo darbą. Kokiais pagrindiniais atrankos kriterijais vadovaujatės priimdamas darbuotoją į savo komandą? Kokie profesiniai įgūdžiai, kompetencijos ir asmeninės savybės yra svarbiausios?

Pagrindiniai atrankos kriterijai yra truputis žinių ir labai didelis noras tobulėti. Žinios yra įgyjamos, o visa kita priklauso nuo darbuotojo noro siekti užsibrėžtų tikslų.

Kokius didžiausius iššūkius Jums tenka įveikti kiekvieną dieną?

Asmeninis ir komandos tobulėjimas, stabilus kokybės išlaikymas ir darbuotojų motyvacija nesustoti bei eiti į priekį, kad ir kas nepasisektų.

Ar turite kokią nors griežtą taisyklę, kurios visada laikotės?

Griežtos taisyklės neturiu. Smagiausia man dirbti su sąžiningais darbuotojais – tai labai motyvuoja mane kaip vadovą ir skatina asmeninį bei profesinį tobulėjimą.

Kokie Jūsų, kaip gamybos vadovo, lūkesčiai, kuriuos norėtumėte įgyvendinti per artimiausius penkerius metus?

Mano, kaip gamybos vadovo, pagrindiniai lūkesčiai yra susiję su įmonės plėtra, naujų darbo vietų kūrimu, sklandaus gamybos proceso užtikrinimu, didinant gaminamos produkcijos apimtį.

Kaip dažniausiai leidžiate laisvalaikį?

Žvejoju arba laiką leidžiu su vaikais.

Jeigu gyvenimas būtų filmas, kokio žanro jis būtų?

Istorinis. Juk kiekvienas iš mūsų kuriame tam tikrą, nors ir trumpą, istoriją.

Ir galiausiai – jeigu kuriam nors naujienų bei žinių portalui turėtumėte pateikti trumpą žinutę, nusakančią įmonės veiklą, kaip ji skambėtų?

GGG – geriau nebūna!